Ik loop naar de Appie bij ons om de hoek voor een tros biologische groene bananen (die binnen 2 dagen geel een eetbaar zijn) en nog wat andere boodschappen. Maar dan hoor ik een gezoem op me afkomen en word ik op het fietspad afgesneden door 3 koters op een hele grote dikke zwarte fatbike.
Een meissie voorop de stang, een stoere knul op het zadel en nog een meissie op de bagagedrager. Terwijl ik vlug een stap terug neem, raast de fatbike minimaal met 30 km/u over het fietspad.
Hoe ik dat weet? Auto's mogen hier maar 30 km/u en deze gassies gaan sneller dan alle auto's.
Het is niet de enige fatbike die ik zie. In mijn loopje heen en terug voor de boodschappen, heb ik binnen 20 minuten al 5 fatbikes gezien. Allemaal met koters van rond 14 tot 20 jaar erop en allemaal met een lekkere vaart erin. Uiteraard ook allemaal zonder helm en met de elektromotor aan. Want stel je toch eens voor dat je je eigen spierkracht in zou zetten. Dan waren die overtollige kilo's bij de jeugd zo verdwenen.
Je ziet ze inmiddels heel vaak en overal. Fatbikes. Uit onderzoek is gebleken dat 80% van de fatbikes inmiddels is gejat. Je kunt ze in Amsterdam dan ook niet meer verzekeren.
Het is stoer. Het is aantrekkelijk voor jongeren. Je hoort er opeens bij. Ze kijken opeens allemaal tegen je op.
Het is net als ooit met je eerste sigaret.
Wil jij ook nog steeds stoer doen en een roker blijven? Want bijna alle rokers die ik de afgelopen jaren in één keer van het roken heb verlost, zijn ooit begonnen omdat ze stoer wilden zijn naar vriendjes toe. Of omdat papa of mama ook rookten. En nu, na jarenlang roken, zitten ze stoer te blaffen en te roggelen en te hoesten en zijn ze heel stoer buiten adem als ze een keer per ongeluk een trap moeten nemen.
100% van de rokers wil later graag van het roken verlost worden. Maar dan is het al te laat (denken ze). Want dan zijn ze al "verslaafd" (denken ze). Tot ze doorkrijgen dat roken weinig meer is dan aangeleerd gedrag en dat je de knop van aangeleerd gedrag zelf kunt omzetten (weten ze nu van mij).
Soms is daar niet veel meer voor nodig dan maar één zin van de huisarts: "U heeft uitgezaaide longkanker en nog een half jaar te gaan." Wij kunnen niets meer voor u doen".
En BAF.....
Opeens zijn ze niet meer verslaafd.
Opeens smaakt de sigaret niet meer.
Opeens hebben ze spijt dat ze niet eerder hebben ingegrepen.
Opeens kunnen ze de laatste maanden van hun leven prima zonder die sigaret.
Helaas zijn dat dan nog maar een paar maanden. Je laatste maanden.
Kies jij daarvoor? Of kies jij nu wel om gemakkelijk te stoppen met roken en nog vele prachtige jaren vol gezondheid en energie door te gaan in dit prachtige eenmalige leven?
Want dat kan ook. Daar kun je ook voor kiezen. Binnen 14 dagen een niet-roker zijn. Je hoeft er alleen maar voor te kiezen. Want het is en blijft jouw eigen keuze.
Schrijf je in voor mijn gratis webinar en ik vertel je hoe ik jou kan helpen.